Jesteś tutaj:Sport Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą”
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 07:53

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą”

  mn
Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą” zdjęcie nadesłane

W dniach 30 i 31 lipca br. na boisku Orlik Winiary w Gnieźnie rozegrany został Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą”.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaś partnerami wydarzenia było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W dwudniowych rozgrywkach rywalizowało 6 zespołów piłkarskich systemem „każdy z każdym” – mecz i rewanż. W klasyfikacji końcowej I miejsce i puchar posła Tadeusza Tomaszewskiego wywalczył zespół Vitcovia Witkowo, II miejsce i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego wywalczyła gościnnie Lubuska Akademia Piłkarska, III miejsce i puchar Dyrekcji GOSiR zdobył zespół Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Chrobry-Gniezno I. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano ASD Witkowo, KS Mieszko Gniezno i Chrobry-Gniezno II. Uiszczone przez drużyny wpisowe przekazano na rzecz Funduszu „Solidarni z Ukrainą” dla dzieci z Ukrainy przebywających na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Podsumowania turnieju dokonał Prezes SMW Stanisław Dolaciński, który wręczył puchary wraz z dyrektorem biura poselskiego Piotrem Chrzanowskim.

Kompleksową organizacją rozgrywek wraz z osobistym sędziowaniem zajął się Dariusz Śmiałowski od lat zajmujący się prowadzeniem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz organizator licznych turniejów piłkarskich o charakterze regionalnym. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję uczestniczącym w turnieju drużynom i ich trenerom oraz panu Dariuszowi Śmiałowskiemu za całokształt pracy i zaangażowanie przy realizacji powyższego przedsięwzięcia.

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 01 sierpnia 2022 08:54 napisane przez rezigiusz

    Nie no bo mnie zaraz strzeli nie powiem co. Wam już się w łbach poprzewracało. A rodzicom tych dzieci współczuję bo zgodzili sie wysłać swoje pociechy. Cisną sie bardziej niecenzuralne słowa ale cóż trzeba sie powstrzymać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane