Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

Nieustanna opieka nad koniem, udziały w ćwiczeniach, dbałość o mundur, dawanie przykładu innym żołnierzom - takie było życie oficera 17 Pułku Artylerii Lekkiej, która to jednostka stacjonowała w Gnieźnie w okresie międzywojennym.

poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:22

Upamiętnili święto Wojska Polskiego

Samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy wzięli udział w krótkich uroczystościach, które odbyły się w kwaterze uczestników wojny polsko-bolszewickiej na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

W niedzielny wieczór funkcjonariusze gnieźnieńskiej policji otrzymali informację o zaginięciu 72-letniej mieszkanki gminy Gniezno.

poniedziałek, 15 sierpnia 2022 10:38

Grajkowy weekend za nami

Koncertami ulicznych muzyków oraz zaproszonych gwiazd wieczoru, zakończyła się tegoroczna, trzydniowa edycja Weekendu Grajków Ulicznych. 

niedziela, 14 sierpnia 2022 20:58

Zderzenie motocyklisty z sarną

W niedzielny wieczór służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na szosie między Gnieznem a Czerniejewem.

W niedzielny ranek doszło do tragicznego wypadku na pograniczu powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego - zginął w nim młody motocyklista.

Merytorycznie, ale z przekąsem, a niekiedy i ironią. W Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarto wystawę, której zadanie jest jedno - pokazać, jak teorie, bez poparcia naukowego, potrafią zawładnąć umysłami.

Sobotni wieczór był zwieńczeniem drugiego dnia trwającego Weekendu Grajków Muzycznych - ci też od popołudnia wypełniali śródmieście swoją muzyką.

sobota, 13 sierpnia 2022 12:34

Wąskotorówka wyruszyła na szlak

W pierwszy w tym sezonie kurs wyruszyła Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Wagony zapełniły się licznymi chętnymi do krótkiej podróży.

Trzy zespoły, które są mniej lub bardziej znane miejscowej publiczności, a postanowiły się zaprezentować ze swoją twórczością, wystąpiły na dziedzińcu Starego Ratusza.

Strona 1 z 916

Ostatnio dodane