Jesteś tutaj:Kultura Grajkowie na ulicach Gniezna już w ten weekend
środa, 10 sierpnia 2022 08:18

Grajkowie na ulicach Gniezna już w ten weekend

  mn
Grajkowie na ulicach Gniezna już w ten weekend zdjęcie nadesłane

Weekend Grajków Ulicznych “Po drodze” to już stały punkt corocznego programu Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Kolejny więc raz w sierpniowy weekend w Pierwszej Stolicy Polski rządzić będzie muzyka uliczna.

Klimatyczna przestrzeń centrum miasta wypełni się brzmieniami, które swój finał będą miały podczas koncertów wieczornych. Ponownie w tym roku weekend rozpocznie się "Wieczorem lokalnych szarpidrutów" podczas, których zaprezentują się zespoły lokalne.

Podczas grania ulicznego będzie można usłyszeć m.in. Jakuba Grzechowiaka i przyjaciół, Marcina Szajdę, Falę i przyjaciół, Sarę Powagę, Janusza Cybula, Michała Pilasa, Pana Walizkę, Marcepana Mareckiego, Paulinę Andrzejak, Zuzę Zakrzewicz, najmłodszą reprezentantkę ZPSM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

 

Piątek, 12 sierpnia od godziny 18:30 Dziedziniec Starego Ratusza

Wieczór lokalnych szarpidrutów:

 • Mental Cat - Maanam akustycznie - akustyczne aranżacje utworów Maanamu. Jednego z najciekawszych polskich zespołów rockowych, którego muzyka to nieprzebrana kopalnia inspiracji zarówno muzycznych jak i tekstowych.
 • Hanz Bonanza
 • Na wypasie - to grupa ludzi kochających muzykę i pochodzących z Gniezna...a grających covery.
   

Sobota, 13 sierpnia od godziny 14:00 ul. Chrobrego, Rzeźnicka, Tumska

Uliczne granie
 

Sobota, 13 sierpnia od godziny 18:30 Rynek

 • Karolina Cicha - kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie,
 • Dubska - to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy
   

Niedziela 14 sierpnia od godziny 14:00 ul. Chrobrego, Rzeźnicka, Tumska

Uliczne granie
 

Niedziela, 14 sierpnia od godziny 18:30 Rynek

 • Agata Zakrzewska - o sobie mówi: “Muzyka jest moją największą pasją, gdyż żyję nią jako słuchaczka, ale też wokalistka, wykonując przede wszystkim piosenkę literacką i poezję śpiewaną z własnym akompaniamentem fortepianowym.”
 • Radio Szymański - gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów, założyciel zespołów

 

Sponsorami wydarzenia są firmy: Hawa oraz Shaumann.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane