Jesteś tutaj:Kultura Melodie klasyków wybrzmiały na Wzgórzu Zbarskim
poniedziałek, 08 sierpnia 2022 16:00

Melodie klasyków wybrzmiały na Wzgórzu Zbarskim

 
Melodie klasyków wybrzmiały na Wzgórzu Zbarskim źródło: MOK

Na ostatni w tym roku koncert organowy zaprosił Miejski Ośrodek Kultury - w minioną niedzielę w kościele pw. św. Michała Archanioła.

Cykl koncertów organowych wpisał się (niejako na uboczu) w repertuar Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Tym razem jednak nie w katedrze, ale w świątyni na Wzgórzu Zbarskim wybrzmiały melodie wygrywane przez Krystiana Kleja (organy) oraz Sarę Powagę (skrzypce).

W repertuar niedzielnego koncertu wpisały się aranżacje utworów na ww. instrumentach, skomponowane przez Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Wojciecha Kilara. Blisko godzinny występ przyciągnął spore grono słuchaczy, którzy na zakończenie młodych artystów nagrodzili zasłużonymi brawami.

Przypominamy, że nie jest to też koniec Letnich Prezentacji Organowych, które odbywają się jako osobna inicjatywa w każdą niedzielę do końca wakacji o godzinie 14 w katedrze!


źródło: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane