Jesteś tutaj:Gospodarka Dziury i wyrwy na Rondzie Gnieźnieńskich Olimpijczyków. Naprawa dopiero za kilka tygodni
czwartek, 23 czerwca 2022 17:04

Dziury i wyrwy na Rondzie Gnieźnieńskich Olimpijczyków. Naprawa dopiero za kilka tygodni

 

Generalnej przebudowy ronda u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej w najbliższym czasie nie będzie, a na naprawę ubytków trzeba poczekać - tak informuje zarządca drogi.

Po remoncie fragmentu ul. Witkowskiej, który został odebrany przez mieszkańców w bardzo pozytywny sposób (patrząc na to, co od ponad roku się dzieje na ul. Wolności), wielu zmotoryzowanych spogląda na rondo u zbiegu z ul. Wrzesińską. Po kilometrze jazdy po gładkim asfalcie, na krótkim odcinku wciąż napotyka się "krajobraz księżycowy". Wyrwy i dziury, które miejscami mają kilka centymetrów głębokości, są szczególnie niebezpieczne dla rowerzystów - przede wszystkim jadących od ul. Witkowskiej w kierunku wiaduktu. 

W sprawie remontu skontaktowaliśmy się z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Ten jednak nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, jakie są plany wobec całego skrzyżowania.

- Obecna, bardzo dynamiczna i trudna do przewidzenia sytuacja na rynku budowlanym zmusza do weryfikacji bieżących działań i dalszych planów oraz nakierowuje na kontynuację podpisanych już kontraktów. W związku z tym wymiana nawierzchni jezdni na rondzie im. Gnieźnieńskich Olimpijczyków nie jest planowana. Natomiast na przełomie lata i jesieni wykonywane będą remonty cząstkowe, które poprawią komfort jazdy kierowców - odpowiedział Paweł Katarzyński, dyrektor WZDW w Poznaniu.

Oznacza to, że jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Gnieźnie, które jako rondo w maju br. "świętowało" 11 rocznicę istnienia, nadal będzie poddawać testom zawieszenia samochodów i jednośladów, a jego kształt nieprędko ulegnie zmianie. Wiele wskazuje na to, że potrwa to do momentu, aż WZDW zdejmie z siebie zarząd ul. Witkowskiej z uwagi na ukończenie drogi budowanej w Lesie Miejskim. Wtedy docelowo rondo przejdzie pod nadzór Powiatu lub Miasta.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 26 czerwca 2022 21:58 napisane przez Obserwator

  Gniezno to ostatnio Jedna Wielka Dziura. Z każdej strony wjazdu do Gniezna przy tablicach teren zabudowany powinna być dodawana i formacja ...W Dziurze Dziura Goni Dziurę ha ha.
  Pierwsza Stolica Polski a tu.....syf kiła i mogiła Praktycznie zero przemysłu typowy powiat z Wielkim EGO

 • Link do komentarza Durszlak piątek, 24 czerwca 2022 12:54 napisane przez Durszlak

  Gniezno to stolica dziurawych dróg.

 • Link do komentarza Mati piątek, 24 czerwca 2022 10:38 napisane przez Mati

  Proponuję przemianować na Rondo WZDW. Ludzie będą łatwiej kojarzyć właściciela. Za Witkowską dziękujemy, ale na litość weźcie te dziury załatajcie bo można zawieszenie zgubić na tym.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 24 czerwca 2022 07:43 napisane przez rezigiusz

  Jak słysze takie dyrdymały od osoby na stanowisku dyrektora basowa się jedno stwierdzenie -zwolni się pracy człowieku - a nie lejesz wodę jak wolnomulanin.

  Kużwa - dynamiczna i nie do przewidzenia sytuacja na rynku budowlanym -to on chce budować dom czy remontować ubytki w nawierzchni !!! Rynce opadają.

  Ważne ze posada jest i pensja na czas reszta to tzw. ch.. mnie to interere.

  W sumie nie dziwota wszak w UM czy SP jest to samo to nie nasze to ich i tak se w ciul leca wszyscy

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 23 czerwca 2022 18:44 napisane przez Kierowca

  Od lat robią sobie jaja z mieszkańców i ciągle ta sama gadka, że drogie materiały. Jak ktoś rozwali sobie zawieszenie i będzie kilkanaście takich zgłoszeń to może w końcu się wezmą za naprawę

 • Link do komentarza senior53 czwartek, 23 czerwca 2022 17:35 napisane przez senior53

  Witam.
  Zamiast łatania dziur, dawno powinno być zbudowane rondo z prawdziwego zdarzenia. To tutaj zbiegają się drogi wyjazdowe i wjazdowe z i do kierunków Wrześni i Witkowa.
  W pobliżu znajduje się duża galeria, a w jej pobliżu powstaje następna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane