Wydrukuj tę stronę
piątek, 24 czerwca 2022 07:51

Profilaktyczne lekcje o bezpieczeństwie w gminie Gniezno

  mn
Profilaktyczne lekcje o bezpieczeństwie w gminie Gniezno zdjęcie nadesłane

Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję „Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno”.

W połowie czerwca wychowawcy klas przeprowadzili z uczniami lekcję nt. bezpiecznych wakacji, której zwieńczeniem była praca plastyczna o tematyce odpowiedniej dla grupy wiekowej: bezpieczeństwo na placu zabaw, nad jeziorem, w górach, na rowerze, nad morzem, na drodze czy w Internecie. Prac wpłynęło mnóstwo, za co serdeczne podziękowania dla zaangażowanych osób.

Drugą częścią akcji był „Dyżur z ekspertem” w każdej szkole podstawowej na terenie naszej gminy. Placówki odwiedzili strażacy z gminnych OSP, funkcjonariusze policji, strażnik miejski oraz ratownik wodny. Wszystkim bardzo dziękujemy za przeprowadzenie pogadanki z najmłodszymi.

Na koniec prace trafiły do wójt Gminy Gniezno Marii Suplickiej, która podpisała specjalne certyfikaty potwierdzające gotowość gminnych placówek do udziału w bezpiecznych wakacjach. Widzę, że nauczyciele z naszych szkół podstawowych wspaniale przygotowali swoich uczniów na bezpieczne wakacje. Dziękuję każdemu za zaangażowanie w tej akcji. Chciałabym życzyć wszystkim udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji – powiedziała wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka. Inicjatorkami akcji były nauczycieli Izabela Pankowska oraz Magda Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowie, którym także należą się wielkie podziękowania. Dodać należy, że celem akcji była promocja zasad bezpiecznego spędzania wypoczynku podczas wakacji.

Galeria