wtorek, 21 czerwca 2022 09:00

W sobotę akcja krwiodawstwa z Życiodajnymi

 

Już w sobotę 25 czerwca będzie okazja do podzielenia się swoim życiem w ramach pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa "Oddaj krew z Cieplikiem".

 

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego regionu w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

W sobotę 25 czerwca na Rynku w Gnieźnie w godzinach od 9:00 do 15:00 trwać będzie wydarzenie "Oddaj krew z Cieplikiem", podczas którego obecny będzie krwiobus RCKiK. W nim to będzie można podzielić się swoją krwią - na donatorów czekają niespodzianki przygotowane przez organizatorów tj. Carrefour, Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK "Życiodajni" oraz pizzerię Mamma Mia i GOSiR. Zachęcamy do udziału!

 


Kto może zostać dawcą krwi? 

  •   każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •   osoba całkowicie zdrowa
  •   osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane